Sedna K replica watches uk gold with a screw-in crown conical crown, engraved with the replica watches Omega logo at the top, surrounded by non-slip rolex replica texture design, to ensure that the watch comfortable and smooth debugging swiss replica watches operation.

Další tvorba -> Písničky

PísničkyNikdy jsem neměl sklony stát se muzikantem a popravdě jsem ani nehrál na žádný hudební nástroj. Kdysi před mnoha lety jsem se rozhodl hrát na harmoniku. Vycházel jsem z předpokladu, že harmonika je nástroj dostatečně malý a lehký na nošení, dostatečně levný na koupení a zacpe mi ústa, tudíž se nemusím učit texty písniček, což mě nikdy moc nebavilo.

Jak se ukázalo v praxi, některé ty výhody zase nebyly až tak úplně pravdivé. Zatímco u běžného kotlíkářského kytaristy vystačíte tak na devadesát procent písniček s jednou harmonikou, vyladěnou v C, moji kamarádi kytaristé byli tou dobou již někde jinde, což znamenalo vozit s sebou harmonik hned několik. Také se ukázalo, že harmonika z hračkářství za 11korun nebyla té nejlepší kvality a trvanlivosti. Chtělo to prostě něco lepšího. Takže záhy jsem se tahal s těžkým balíkem harmonik v ceně středně drahé kytary.

Také jsem zjistil, že se místo textů zase musím učit jiné věci, kupříkladu jak hrát na harmoniku...Na kytaru jsem si dlouho brousil zuby. Jednu jsem koupil před mnoha lety od kamaráda za láhev fernetu a dal jí jméno Fernetka. Hrát se na ní moc nedalo a tak jsem na ní ani moc nehrál.

Pár let nazpátek mi umřel kamarád na rakovinu a já jsem po něm „zdědil“ kytaru, na kterou se trochu i dalo hrát. To byla docela dobrá motivace pro to, abych se konečně začal učit hrát. Vrhnul jsem se na to po svém a během dvou měsíců jsem zvládl hromadu písniček. Bohužel jsem preferoval kvantitu před kvalitou, takže jsem šidil akordy, kde se dalo a vytvořil si takový zvláštní styl, kterého se asi budu už těžko zbavovat.

Když už jsem se naučil jakž takž hrát na kytaru, začalo mě bavit vymýšlet písničky. Tady jsou tedy některé z nich...

Ondřej Vitouš

O autorovi

Ondřej Vitouš je autorem humorné knihy Loď AHÓJ aneb svéráz národního vodáctví (vydala Olympia v roce 2010) a příručky první pomoci:
Příručka přežití v civilizovaném světě aneb první pomoc jak jí možná neznáte (2011)